ARAŞTIRMA EĞİTİMİ PROGRAMI

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Özgün Modeli

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitim programı içinde, 2011-2012 eğitim yılında başlattığımız Araştırma Eğitimi Programı (AEP) verimli bir şekilde sürmektedir. Mevcut eğitim müfredatımıza paralel olarak yürüyen bu programa, 2017-2018 dönemi için de, bilimsel araştırmalara ilgi duyan, gönüllü ve istekli tıp öğrencilerimizin başvurusunu bekliyoruz. Hedefimiz, araştırma becerisini en üst düzeyde kazanmış araştırmacı hekimler yetiştirmektir. Programı başarıyla bitiren öğrencilerimiz, araştırma projesinin yazma-uygulama-sunma (yayın) aşamalarını tamamlamış olacaklar ve sertifikalandırılacaklardır.
AEP'e ilgi duyan ve programa katılmayı isteyen siz öğrencilerimizden Başvuru Formu'nu doldurmanızı istiyoruz. Başvuru formu'nuzda belirteceğiniz varsa önceki akademik başarılarınız, araştırma özgeçmişiniz, burslarınız-ödülleriniz, sosyal ve kültürel aktiviteleriniz sizleri değerlendirmemizde önemli rol oynayacaktır. AEP'e katılacak öğrencilerimizin araştırmaya duydukları ilgi ve hevesin, programa dahil olmalarında en etkili faktör olduğunu biliniz. Lütfen bu ilginizi, Başvuru Formu'na yazacağınız ön mektupta (Başvuru Mektubu'nuzda) açıklayınız.
Tüm bu bilgileri ve gerekli belgeleri (belgenizi / belgelerinizi .zip formatında tek bir dosya olarak göndermeniz gereklidir) 26 MAYIS 2017 tarihine kadar sistemde doldurmanız gerekmektedir. AEP Komisyonu olarak ön değerlendirme sonrasında başvuru yapan öğrenciler ile 31 Mayıs 2017 günü saat 13:30'da ve 1 Haziran 2017 günü saat 16:30'da öğrenci işleri toplantı salonunda görüşme yapılacak ve mülakat sonucu 16 öğrenci 2017 - 2018 öğretim yılı için programa kabul edilecektir.


AEP'e başvurarak bilimsel araştırmalara gösterdiğiniz ilgi için sizleri kutluyoruz.

Şimdiden AEP'e hoşgeldiniz!

 

AEP Komisyonu

 

DİKKAT: Başvuru sayfasına gidin yazısını tıkladığınızda sisteme giriş yapmanız için SSL ile şifrelenmiş sayfaya yönlendirileceksiniz. Sistem sertifikası tescil ettirilmediği için ilk girişte güvenlik uyarısıyla karşılaşacaksınız. Bu uyarıyı dikkate almadan devam ediniz! Başvuru sırasında tarayıcı olarak güncel bir Mozilla Firefox sürümünü kullanmanızı önemle tavsiye ederiz.

 

aepapp